wz
MENU:

Zpět na úvodní stránku
Paignton

     Paignton je nevelké přímořské město, nacházející se v Devonu na Cornwallském poloostrově.
     Ve městě existuje městská doprava, kterou samozřejmě zajišťují výhradně autobusy.
     V době návštěvy v roce 2003 existovalo 5 linek městské dopravy, provozované celostátně významným dopravcem Stagecoach (Devon), zajišťované standardními autobusy:
1, 2 - Bus Station - Foxhole Road - Queen Elizabeth Drive - Foxhole Road - Bus Station - protisměrné polokružní linky - každá intervaly 20 minut Po - So přes den / 60 minut večer a v Ne, souhrnně intervaly 10/30.
3, 4 - Bus Station - ZOO - Roselands Estate - Bus Station - protisměrné polokružní linky - každá intervaly 15/60, souhrnně 5-10/30.
7 - Bus Station - Marldon School - intervaly 40/-.
     Dále existovalo několik významných linek s číslem 12 (s variantami A, B, D, E) spojující města (Newton Abbot - Kingskerswell - Torquay - Paignton - Brixham) na tomto pobřeží dvoupatrovými autobusy v intervalech 10/15. Paigtonem rovněž prochází železnice.
     Podle toho, co jsem našel na stránkách dopravce, však byl provoz výrazně omezen. Linky 1 a 2 byly sloučeny do linky 2 při zachování souhrnného intervalu, avšak se zkrácením na Foxhole Road. Linky 3 a 4 byly zrušeny úplně. Linka 7 nebyla změněna. Vznikla linka 9 v polokružní trase ZOO - Bus Station - Preston Down Road - Bus Station - ZOO v intervalech 60/- a linka 25 v trase Goodrington - Paignton - Stoke Gabriel v intervalech 90/-. V neděli a večer tak zůstala jen linka 2. Linky 12 byly zjednodušeny do dvou variant (12, 12A) s jedním spojem 12B. Souhrnně došlo k posílení intervalů na 7,5/15 (večer) a 12 (neděle).

Odkazy:
www.stagecoachbus.com - stránky provozovatele.